Усі учасники освітнього процесу - вчителі, учні та їх батьки - мають усвідомлювати свою відповідальність за застосування державної мови в освітньому процесі. На цьому наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, виступаючи на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українська мова як чинник національної державности».
Тарас Кремінь закликав освітян звернути увагу на Рекомендації Уповноваженого, підготовлені спільно з Державною службою якості освіти України: “На жаль, через помітний режим колективної двомовності в суспільстві сфера освіти залишається в заручниках. Надзвичайно важливим є дотримання 21 статті Закону про державну мову, яка передбачає обов’язкове застосування української в закладах освіти. Тримати цю відповідальну за долю держави лінію оборони мають як педагогічні працівники та школярі, так і їх батьки, які повинні активно долучатися до утвердження української громадянської та національної ідентичності своїх дітей - нашого українського майбутнього”.
Нагадаємо, що освітній процес охоплює всі види діяльності, що відбуваються на території навчального закладу. Українська має лунати не лише на уроках, а й на перервах, у виховній роботі, на батьківських зборах, в бібліотеці, спортзалі чи бомбосховищі.
"Від кожного з нас залежить створення українськомовного середовища. У співпраці з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування ми зможемо забезпечити захист та утвердження української мови як державної", - зазначила представниця Уповноваженого Вікторія Вітер.
Захід організований Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Костянтина Ушинського.