22 листопада відбулася зустріч Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.
Уповноважений подякував пану Послу за сприяння з боку литовського народу в збільшенні санкцій проти рф за її воєнні злочини в Україні, в тому числі, за фактами геноциду-лінгвоциду проти українського народу. Він представив Вальдемарасу Сарапінасу матеріали доповіді “Російська політика лінгвоциду на окупованих територіях України як спосіб демонтажу конституційного ладу України та елемент геноциду українського народу”, презентованої на Міжнародній конференції Європейської федерації мовних інституцій (EFNIL) "Мова та міграція", що відбулась 12-13 жовтня у Вільнюсі.
Тарас Кремінь зосередив увагу і на питаннях поширення української мови у світі та сприяння в задоволенні мовних потреб закордонних українців і громадян України, які вимушено опинилися далеко за межами країни через війну. Так, у Литві реорганізовані окремі заклади та створені класи для переселенців з України, навчання в яких здійснюється за державними стандартами та освітніми програмами України. Там запроваджено викладання 5 уроків української мови на тиждень. А нещодавно в Каунасі відкрито український клас імені Героїв Крут у Кадетському ліцеї імені генерала Повіласа Плехавічуса. Детальна інформація - на сайті Міністерства освіти, науки і спорту Литовської Республіки.
"Украй важливо, щоб у тих країнах, де перебувають українські біженці, були оптимальні умови для забезпечення освітнього процесу. А це - збереження зв'язків із українською освітою, можливість навчатися за українськими програмами, необхідність викладання дисциплін українознавчого компоненту: української мови, української літератури, історії України, а також працевлаштування наших учителів", - наголосив Уповноважений.
Сторони домовились про подальшу співпрацю в царині поширення української мови в Литовській Республіці шляхом розширення мережі мовних курсів для різних категорій громадян, включення українознавчих студій до академічних програм у провідних університетах, продовження програм студентської академічної мобільності.