Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь обговорив із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем питання імплементації мовного законодавства в Україні.
Під час зустрічі, яка відбулася сьогодні, 2 липня, Тарас Кремінь презентував главі Уряду річний звіт Уповноваженого про стан дотримання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” у 2020 році.
“8 липня виповнюється рік, як я перебуваю на посаді Уповноваженого із захисту державної мови. Це був той час, протягом якого імплементація мовного законодавства набула кращої динаміки. Завдяки громадянам України ми побачили неочікувану для багатьох скептиків, але таку важливу для всіх нас, підтримку мовного Закону в різних сферах”, - сказав Уповноважений.
Тарас Кремінь та Денис Шмигаль обговорили норми Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які набувають чинності 16 липня 2021 року та стосуються іспитів на рівень володіння державною мовою; сфери культури, розваг, туризму; книговидавництва та книгорозповсюдження; кіновиробництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні.
Уповноважений наголосив, що для кращої імплементації Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” було б доцільно в кожному з міністерств покласти на одного із заступників міністра обов'язки контролю за дотриманням норм мовного законодавства. “Відповідно така новація була би доцільною і на рівні органів державної влади та місцевого самоврядування, з чим я звертаюся за підтримкою також”, - переконаний Тарас Кремінь.
“Тенденція виглядає таким чином: там, де є відповідальні за імплементацію мовного законодавства, давно прийняті регіональні програми розвитку української мови, діють курси із вивчення української, що унеможливлює порушення прав громадян на отримання інформації та послуг державною мовою у всіх сферах суспільного життя”, - наголосив Уповноважений.
Уповноважений із захисту державної мови та Прем’єр-міністр України також обговорили питання реалізації нещодавно схваленої Урядом державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, а також необхідність пришвидшення розробки та затвердження визначеної законом Державної програми сприяння опануванню державної мови.