На адресу Секретаріату Уповноваженого ніяких публічних звернень від засновників газет або журналів, які минулого року видавались недержавною мовою, щодо складності виконання 25 статті Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” не надходило. Про це в ефірі “4 каналу” сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Коментуючи 25 статтю мовного закону, яка почала діяти з 16 січня, і регулює застосування державної мови друкованими засобами масової інформації, Тарас Кремінь наголосив, що у друкованих змі було достатньо часу, щоб належним чином підготувати як свої видання, так і своїх читачів.
“За останні тижні ми побачили як низка великих видань почала друкуватися українською мовою. Це стосується і газет, і журналів. Мені здається це абсолютно нормальна, зрозуміла, адекватна дія на виконання мовного закону. Ми помічаємо, що окремі видання почали мати свої інтернет-сторінки, і вони, за вибором, мають сторінку українською мовою, і відповідають своїм друкованим версіям. Я прекрасно розумію економічний стан окремих видань, звичайно є певні елементи обурення. Проте, загалом економічне питання газет та журналів — не лише українське. Проблеми переживають всі, без виключення, друковані видання в усьому світі — падають наклади і в умовах пандемії це абсолютно зрозуміло та очевидно”, — зазначив Тарас Кремінь.
Уповноважений нагадав, що прикінцевими перехідними положеннями мовного закону визначено величину штрафів — вона коливається від 400 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. І такі штрафи можуть бути накладені за результатами системних порушень мовного законодавство.
"Сьогодні ні в кого не виникає сумнівів, що закон про мову імплементується і це відбувається досить спокійно, злагоджено, з величезною підтримкою з боку суспільства", — сказав Тарас Кремінь.