Захист української мови навіть зараз, на 30-му році української незалежності, є не тільки важливим і відповідальним процесом, а й має доленосні наслідки для всієї України. Про це сказав Уповноважений із питань захисту державної мови Тарас Кремень на відкритті ювілейної XV Міжнародної літньої школи “Українська мова і країнознавство”.
“Українська мова та її утвердження – це не лише значна підтримка державотворчих процесів, за якими ми стежимо на черговому році війни. Це також наш захист й імунітет від наших опонентів із різних сусідніх країн й основа для нашого життєствердного усвідомлення і розуміння, яким кроком і яким шляхом нам потрібно рухатися, аби діяти і боротися за своє існування й ідентичність”, – переконаний Тарас Кремень.
Уповноважений наголосив на тому, що вивчення та опанування української мови – важливий шанс інтегруватися до нашого суспільства, вивчити історію, пізнати нові часи. “Але і її захист на часі, тому консолідація українців у світі, підтримка з боку симпатиків нашого народу – стратегічний пріоритет. Міжнародна літня школа "Українська мова і країнознавство" зміцнює традицію літніх курсів з української мови для іноземців”, – зазначив Тарас Кремінь.
Цьогоріч зацікавлення вивчати українську мову й культуру виявили слухачі з Німеччини, Нідерландів, Китаю, Південної Кореї, Японії, Канади та США. Німецька служба академічних обмінів (DAAD) підтримала школу стипендіями для студентів з Німеччини.
Зважаючи на карантинні обмеження, вже другий рік поспіль Літня школа відбувається онлайн. Незважаючи на такий формат, у програмі Міжнародної літньої школи, крім основного мовного курсу, заплановано насичену культурну програму, яка охоплює віртуальні екскурсії, розмовні клуби, перегляд фільмів, майстерки та лекції про історичну спадщину, кулінарні традиції, історію української мови.
Організатором XV Міжнародної літньої школи «Українська мова і країнознавство» є Центр україністики Львівського національного університету імені Івана Франка.