28 березня Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь взяв участь в роботі Українського Жіночого Конгресу, що відбувся у Черкасах.
Уповноважений подякував Черкащині, яка ще в 2021 році першою ухвалила Комплексну програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Черкаської області.
“Черкащина запропонувала кращий формат обласної мовної програми. І сьогодні всі громади Черкаської області мають свої мовні програми, які передбачають мовні курси, закупівлю книжок, моніторинги, стимулювання переможців, педагогічних працівників тощо. Дякую вам, що ви серед тих, хто запропонував кращі можливості для того, щоб українська мова й надалі зміцнювалась. Переважна більшість тих, хто взяли на себе волонтерство в організації безоплатних мовних курсів при бібліотеках, закладах освіти, будинках культури - це саме жінки”, - зазначив Тарас Кремінь, виступаючи на панельній дискусії “Збереження національної ідентичності: сила в часи війні”.
За словами Уповноваженого, те, що сьогодні відбувається з мовою, - абсолютно нормальний процес: “Так, ми відчуваємо певні інерційні зміни, але вони не говорять про кризовість. Ми перейшли лінію неповернення - відповідний мовний рубікон - ще в 2022 році. Питання культури, духовності та мови споріднені між собою. І саме завдяки ним ми переможемо рештки колоніального минулого”.
До відома. Український Жіночий Конгрес - це щорічна публічна платформа для формування політик гендерної рівності. До участі у цьогорічному Конгресі долучилися співзасновниці УЖК, заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, народні депутатки Марія Іонова, Ірина Геращенко, Світлана Войцеховська, очільниці міністерств, посли європейських країн, депутатки місцевих рад, представниці громадського сектору тощо.
Нагадаємо, 15 березня 2024 року розпорядженням Кабінету Міністрів України було ухвалено Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року. На сьогодні в Україні діє близько 400 місцевих мовних програм.