Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» є надзвичайно демократичним. А ті, хто закликає його порушувати, займаються звичайними провокаціями. Про це в коментарі для «Главкому» повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Уповноважений порадив тим, хто закликає обходити мовний закон, почитати відому книгу «12 стільців». «Остап Бендер також давав поради, як обходити чинне законодавство. Думаю, що це – «совок», який залишився далеко в минулому. Здається, пропагандисти читають по «темниках», надісланих із сусідніх країн, але це не більш ніж провокації та спекуляції. Наш мовний закон надзвичайно демократичний, імплементується поволі, а не одразу, тому кожна зі сфер, якої він стосується, мала відповідний час, аби підготуватися», – сказав Тарас Кремінь.
За словами Уповноваженого, мовний закон не має на меті когось залякувати. «Якщо клієнт хоче спілкуватись якоюсь популярною в конкретному регіоні мовою – чи то буде російська, чи то болгарська, чи то румунська, чи то польська, чи то угорська – звичайно персонал може відповідати зручною і йому мовою. Але перше слово за корпоративною етикою завжди має бути за персоналом, який має звернутися до клієнта, – привітатися і зрозуміти, якою мовою тому зручніше спілкуватися», – пояснив Тарас Кремінь.