Сьогодні, 29 жовтня, Тернопільська міська рада одноголосно затвердила Програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Тернопільської міської територіальної громади на 2022-2026 роки. “За” проголосували усі 38 присутніх депутатів міськради.
“Мені як Уповноваженому із захисту державної мови надзвичайно приємно, що Тернопіль — перший обласний центр України, який сьогодні затвердив міську програму розвитку та функціонування української мови як державної. Це прецедентно. Це надзвичайно важливо, зважаючи на фронт мовний, на фронт бойовий та інформаційний у стані гібридної війни”, — сказав у своєму виступі на сесії міської ради Тарас Кремінь.
За словами Уповноваженого, сьогодні Тернопільщина і власне місто Тернопіль “демонструють всій Україні хто насправді є справжнім поборником державної мови, хто виступає за цінності, хто стимулює розвиток національних інтересів і задає тон тому, що є справді захистом державної мови”.
Тарас Кремінь закликав місцевих депутатів долучитися до розробки інших програм обласного та національного рівня, звернутися до парламентарів з тим, щоб вони вимагали від Кабінету Міністрів негайного затвердження державної програми розвитку й функціонування української мови як державної, як це визначено мовним Законом. Крім того, Уповноважений наголосив на важливості створення мережі безкоштовних курсів з вивчення української мови, а також на посиленні міжнародної співпраці, як це визначено міською програмою.
Міський голова Тернополя Сергій Надал зазначив, що прийняття цієї програми є надзвичайно важливим кроком для міста.
Пріоритетними завданнями Програми є:
Програмою, серед іншого, передбачається проведення роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання щодо неухильного дотримання норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», забезпечення закладів освіти у т.ч. мистецьких шкіл навчальною літературою українською мовою, пропагування рідної мови та поглиблене вивчення української мови в діловому спілкування, викладання курсів з підвищення рівня володіння українською мовою, підтримка громадських ініціатив, спрямованих на поширення та популяризацію української мови тощо.