Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає надзвичайно важливими внесені Верховною Радою України зміни до законів щодо набуття громадянства України. Про це він сказав в ефірі «Суспільного».
«Хотів би нагадати, що питання набуття українського громадянства визначені, серед іншого, Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». З 2019 року серед основних вимог для отримання громадянства України - сертифікат щодо рівня володіння державною мовою. Вимоги до цього встановлено Національною комісією зі стандартів державної мови. За ці роки, відколи вона працює, достатня кількість охочих подала документи й отримала громадянство», - зауважив Тарас Кремінь.
Мовний закон визначає, що особи, які мають визначні заслуги перед Україною, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу у Збройних Силах України та нагороджені державною нагородою, і особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України, мають право на набуття громадянства України без засвідчення рівня володіння державною мовою. Такі особи зобов’язані були опанувати державну мову на рівні, визначеному законодавством, упродовж одного року з дня набуття громадянства.
За словами Уповноваженого, відтепер термін та вимоги до набуття громадянства стали іншими. Зокрема, необхідно буде скласти не один, а три іспити: з державної мови, історії України та Конституції України. Крім того, іноземці, які отримають головний документ за скороченою процедурою, повинні будуть подати відповідні сертифікати протягом не одного, а двох років, інакше громадянство, як вказано в пояснювальній записці до закону, можуть анулювати.
“Вважаю, що таким чином ми поліпшуємо зв’язок між громадянином і країною, зміцнюємо статус українського громадянства, утверджуємося як демократична, правова, сильна держава!”, - зазначив Тарас Кремінь.