Серед пріоритетів на 2024 рік - підготовка кадрового резерву педагогічних працівників для деокупованих територій та поширення української мови за кордоном. Про це в ефірі телеканалу “Ukraine World News” зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Сьогодні чи не в усіх прикордонних областях і деокупованих районах, де ми ініціювали місцеві мовні програми, спостерігаємо справжній спалах на відкриття курсів з опанування української. Люди шукають можливостей для вдосконалення своїх мовних навичкок. Вже зараз триває підготовка кадрового резерву державних службовців, педагогічних працівників, офіцерів правопорядку, які з моменту деокупації українських територій зможуть розпочати там свою роботу”, - сказав Тарас Кремінь.
В першу чергу, мова йде про вчителів таких дисциплін, як “Українська мова”, “Українська література” та “Історія України”.
Щодо поширення української мови за кордоном, Уповноважений зазначив, що це викликано і тим, що мільйони наших громадян і досі перебувають за межами України: “Ми маємо забезпечити українознавчий компонент у закладах загальної середньої освіти та на університетському рівні.
Крім того, в усьому світі зріс інтерес до української мови, культури, традицій. І цей попит треба перекривати додатковими можливостями. Я підтримую ініціативу Першої леді України Олени Зеленської, яка реалізовує проект “Українська книжкова поличка”, у межах якого відбувається передача українських видань провідним бібліотекам світу, а також проєкт із впровадження україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу”, - наголосив Тарас Кремінь.