Інтеграція України до європейської мовної інституції, якою є Європейська федерації національних мовних інституцій (EFNIL) – це впевнений крок України на зустріч стандартам європейського співтовариства. Про це сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі “Громадського радіо”.
“Законом “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який набув чинності в 2019 році, визначено поширення та популяризація української мови за кордоном. І зважаючи на те, що в Конституції закріплено курс України до ЄС та НАТО, інтеграція до європейської мовної інституції – це впевнений крок України на зустріч стандартам європейського співтовариства”, – зазначив Тарас Кремінь.
Сьогодні EFNIL об’єднує всі провідні національні мовні інституції Європи – країн-членів ЄС. “Це близько 30 країн і 40 інституцій. Україна вперше подала заявку з моєї ініціативи як Уповноваженого. І я дякую своїм європейським колегам, серед числа яких президенти національних академій наук, мої колеги-уповноважені країн Балтії, Франції, Італії, Іспанії, Угорщини, Чехії та інші”.
За словами Уповноваженого, важлива складова інтеграції України до європейської мовної інституції – це популяризація української мови як майбутньої офіційної мови ЄС серед інших країн-членів європейського співтовариства. “Хочу підкреслити, що коли Україна стане членом ЄС, українська стане офіційною мовою ЄС. А це означатиме, що і навчання, і діловодство, і документообіг, і всі публічні заходи від Атлантики і до України будуть супроводжуватися українською мовою. Це величезна перемога України і, зокрема, нашої інституції, Секретаріату Уповноваженого, який об'єднав всі провідні мовні установи країни, Академію наук України, Національну комісію зі стандартів державної мови, Інститут мовознавства імені О.Потебні, Інститут української мови, під одним крилом”, – наголосив Тарас Кремінь.
Нагадаємо, що 21 березня на позачерговому засіданні Генеральної асамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно було прийнято рішення про надання Україні статусу асоційованого члена EFNIL.