Норми законопроєкту “Про медіа” гармонізовані з Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Про це в ефірі “5 каналу” зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, коментуючи рішення Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендувати Верховній Раді підтримати законопроєкт “Про медіа” в другому читанні й у цілому.
“Відколи законопроєкт “Про медіа” був ухвалений Верховною Радою у першому читанні, ми висловили свої припущення, що він дещо звужує функціонування української мови як державної. Тому на адресу Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики надіслали свої зауваження. Вони стосувались окремих параметрів, що йшли в розріз з Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Дуже добре, що нас почули. У мене була окрема зустріч із Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком, його заступниками. Конструктивна робота відбулась і на полях профільного комітету ВР, і з окремими народними депутатами України. Всі наші зауваження, висловлені Секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови, враховані”, - сказав Тарас Кремінь.
Уповноважений зазначив, що серед них, зокрема, були наступні: “По-перше, змінено визначення україномовних програм та фільмів, відповідно до яких вони справді мають бути україномовними. По-друге, вилучено рекламу з обрахунку мовних квот на радіо й телебаченні. І ключове - вдалося додати норми про відповідальність за приниження і зневажання державної мови”, - наголосив Тарас Кремінь.
Уповноважений нагадав, що у четвер відбулась консультаційна рада щодо цього законопроєкту, на якій були присутні керівництво Уряду, Верховної Ради, очільники фракцій, а також голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. І за словами, Уповноваженого, завдяки цій зустрічі вдалося вирішити багато дискусійних питань.
“Буду вірити, що найближчим часом цей законопроєкт буде винесено до стін Верховної Ради і підтриманий більшістю нашого парламенту. Переконаний, це має статися наступного тижня. Сподіваюсь, що всі “гострі” кути, поставлені на другий план. Бо власне від цього документа, як і від низки інших, зокрема, закону “Про рекламу”, залежить наскільки Україна динамічно буде йти до Європейського Союзу”, - наголосив Тарас Кремінь.