16 грудня у прямому ефірі UA:Українське радіо відбулось оголошення переможців ювілейного ХХ Радіодиктанту національної єдності. Гостем програми став і Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
«Проведення радіодиктанту – це надзвичайно важлива подія. Адже саме завдяки таким заходам ми зміцнюємо рівень володіння державною мовою. Це гуртує усіх нас довкола спільної мети – підвищення статусу українською мовою в суспільстві. Насправді, такі заходи об’єднують українців, як в Україні, так і далеко за її межами», - наголосив Тарас Кремінь.
Водночас Уповноважений зазначив, що починаючи з наступного року, треба, очевидно, змінювати формат проведення радіодиктанту.
«Хотілось би цей радіодиктант зробити ще більш масовим. У цьому році ми мали понад мільйон запитів у Youtube на перегляд радіодиктанту, і власне, в сто разів менше текстів, які були надіслані на перевірку. Хтось цього не зробив, бо не мав можливості надіслати паперового чи електронного листа, хтось цього не зробив через скромність чи через якісь інші обставини. Я точно знаю, що і на окупованих територіях, і в Криму величезна кількість молоді і представників старшого покоління писали радіодиктант, але вони, в силу певних причин, не змогли його надіслати на перевірку», - сказав Тарас Кремінь.
Уповноважений зауважив, що в багатьох школах України вчителі й директори долучалися до написання радіодиктанту. «До цієї роботи були залучені не тільки педагогічні працівники, але й старшокласники. Вони на своєму рівні перевіряли ці тексти. У зв’язку з тим, що центри оцінювання якості освіти співпрацюють з обласними інститутами післядипломної педосвіти, університетами менеджменту освіту, очевидно, що в подальшому вони могли стати опорними пунктами для написання текстів і, відповідно, мати мандат для здійснення самих перевірок», - наголосив Тарас Кремінь.
За словами Уповноваженого, доречно було б запровадити і заохочувальні призи для тих, хто долучився до написання радіодиктанту. «Я, наприклад, кажу про номінацію наймолодшого учасника написання радіодиктанту, людини найповажнішого віку».
Тарас Кремінь зауважив, що Секретаріат Уповноваженого напередодні проведення радіодиктанту офіційно надіслав запрошення до участі українським школам за кордоном. «І в Європу, і в Америку, і в Африку. Я розумію, що рівень володіння українською там не на високому рівні, є певні об’єктивні труднощі, але надзвичайно важливо віддячити цим людям і продемонструвати таку географію», - наголосив Тарас Кремінь.