Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь взяв участь у Форумі Культнаступу, де наголосив на важливості захисту та розвитку української мови як ключового елемента національної ідентичності та державності.
У своєму виступі Кремінь окреслив низку важливих питань, пов'язаних з мовною політикою в Україні та за її межами. Особливу увагу він приділив необхідності захисту права на навчання українською мовою не лише в Україні, а й за кордоном.
"Культура зберігається тоді, коли ми можемо захистити кожного українця, його право на навчання українською мовою в українських школах у Миколаєві, на українську мову у Львові, де побільшало російських пісень на вулицях, і, звичайно, у Варшаві, де так багато українських шкіл, створених нашими громадянами", - зазначив Уповноважений.
Тарас Кремінь підкреслив важливість законодавчих та інституційних досягнень у сфері захисту державної мови, зокрема прийняття закону про державну мову та встановлення мовних квот. Він також наголосив на необхідності неухильної реалізації Державної мовної програми, яка зокрема передбачає підтримку української мови як майбутньої мови ЄС та її розвиток у різних сферах.
"Ми маємо сьогодні Державну мовну програму, прийняту у березні 2024 року. Вона передбачає не тільки підтримку української як мови ЄС, але й її розвиток у сфері кінематографу, кіновиробництва, і, звичайно, створення мовних курсів", - зазначив він.
Уповноважений також наголосив на важливості створення безоплатних державних мовних курсів та спеціальних платформ для вивчення української мови та закликав до креативного підходу в питанні популяризації мови.
Під час заходу також був оприлюднений Маніфест Культнаступу, підписати який може кожен охочий (https://www.kultnastup.org/).
У заході також взяли участь Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, народні депутати України Микола Княжицький і Володимир В’ятрович, очільниця Українського інституту книги Олександра Коваль, генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко, Генеральний директор-художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Євген Нищук, представники громадського сектору, культурних індустрій, митців, військових.
Перед учасниками Форуму також виступили Сергій Жадан, письменник, поет, громадський діяч, військовослужбовець бригади «Хартія», Ольга Харлан, фехтувальниця, дворазова олімпійська чемпіонка, шестиразова чемпіонка світу і восьмиразова чемпіонка Європи та Олександра Матвійчук, голова Центру громадянських свобод (лауреат Нобелівської премії миру 2022 року).