Ті місцеві ради Донецької та Луганської областей, які в 2012 році не підтримали рішення про надання російській мові статусу регіональної, залишилися підконтрольні українській владі. На цьому в ефірі програми «Український контекст» на «4 каналі» наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
«Всі ми пам'ятаємо, що після прийняття у 2012 році ганебного закону Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики», розпочався своєрідний «парад» прийняття рішень місцевими радами про надання російській мові статусу регіональної. Але можна прослідкувати, що ті місцеві ради Донецької та Луганської областей, які в 2012 році не підтримали відповідні рішення, і не надали російській статусу регіональної мови, вони зараз підконтрольні українській владі», - наголосив Тарас Кремінь.
За словами Уповноваженого, там де центральна влада впливає на регіональну політику, можна бути впевненим у захисті національних інтересів.
«Ми різні, різні регіони, різні вікові, соціальні, культурні особливості… Але там, де є присутність України, де створюються кращі умови для реалізації національних ідей на місцевому рівні, там немає жодного сумніву, що захист національних інтересів по-справжньому відбувається», - зазначив Тарас Кремінь.
І тут, на думку Уповноваженого, одне з ключових питань - кадрова політика. «Тих людей, кого делегують до місцевих рад, кого призначають керівниками облдержадміністрацій, наскільки ефективною є взаємодія між регіонами, - все це визначає те, яким буде завтрашній день».
Він нагадав, що ще наприкінці 2020 року він звернувся до Генерального прокурора України щодо забезпечення у судовому порядку скасування протиправних рішень місцевих рад, на території яких ще діяли рішення про функціонування регіональних мов.
«Наприкінці 2020 року я звернувся до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової, з тим, щоб вона доклала максимум зусиль, і ці рішення були скасовані. У 2020 році такі рішення діяли майже в тридцяти місцевих радах, як на півдні та сході України, так і на заході. І це незважаючи на те, що закон Ківалова-Колесніченка був вже декілька років визнаний Конституційним судом, як не конституційний. Переважна більшість місцевих рад після мого звернення скасували це рішення. Проте сьогодні залишається чи не одна місцева рада де це рішення й досі діє – Миколаївська міська рада», - зазначив Тарас Кремінь.