Позитивна динаміка у сфері надання освітніх послуг державною мовою очевидна. Про це на пресконференції "Викладачі позашкільних гуртків та секцій переходять на українську мову викладання: підсумки челенджу "Навчай українською" сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Що стосується роботи гуртків, всього того, що ми називаємо позашкілля, то тут треба звернути увагу на декілька статей Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Зокрема, на статтю 21, яка визначає, що українська є обов'язковою мовою навчально-виховного процесу, в тому числі позашкільної освіти (це також визначено статтею 7 Закону “Про освіту” 2017 року). А 30 стаття мовного Закону регламентує діяльність сфери обслуговування і власне надання освітніх послуг, тобто роботу гуртків, діяльність дитячо-юнацьких спортивних шкіл, тренажерних залів, спортивних клубів, реабілітаційна діяльність тощо”, — нагадав Тарас Кремінь.
“Звичайно, виникає чимало проблем з виконанням цих статей мовного закону. Проте ми робимо все для того, щоб проводити інформаційно-роз'яснювальну кампанію, громадські організації долучаються на своєму рівні, залучаючи якомога більше учасників за допомогою різних форм — конкурсів, челенджів, фестивалів. І про це треба говорити, демонструвати динаміку таких позитивних зрушень”, — наголосив Уповноважений.