Територіальні органи Державної податкової служби враховуватимуть інформацію від Уповноваженого із захисту державної мови щодо недобросовісних суб’єктів господарювання під час контрольно-перевірочних заходів. Про це йдеться у листі ДПС на адресу Тараса Кременя.
“Наприкінці липня ми передали до Державної податкової служби перелік із понад 300 інтернет-ресурсів, які порушують мовний Закон та всупереч чинному законодавству України не оприлюднюють відомості про суб’єкт господарювання. Це не лише ускладнює процес притягнення їх до відповідальності за порушення мовного Закону, а й може свідчити про порушення чинного податкового законодавства, ухилення від сплати податків, вчинення шахрайських дій тощо. У зв'язку з цим ми звернулися до ДПС щодо необхідності перевірити підстави здійснення господарської діяльності такими інтернет-представництвами, а в разі їх відсутності притягнути порушників до відповідальності”, - розповів Тарас Кремінь.
За словами Тараса Кременя, ДПС своїм листом у відповідь на таке звернення поінформувала, що направила відповідний перелік інтернет-ресурсів своїм територіальним органам з метою ідентифікації платника податків, визначення його місця обліку та здійснення діяльності, а також врахування цієї інформації під час здійснення контрольно-перевірочних заходів.
Він також додав, що до визначення та притягнення до відповідальності власників таких інтернет-сторінок залучатиметься також Національна поліція України.
Нагадаємо, з 16 липня 2022 року всі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості інтернет-представництв суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати версію українською мовою. Ця версія не може мати менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.
Відповідно до нової редакції Закону України “Про захист прав споживачів" у разі ненадання суб’єктом господарювання достовірної інформації на вебсайті про його найменування, місцезнаходження, що унеможливлює здійснення заходу державного нагляду (контролю), Держпродспоживслужбі надано право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайтів (частини вебсайту, програмного забезпечення) таких суб’єктів господарювання.