Має відбутися остаточна деколонізація українських топонімів, які прямо чи опосередковано пов’язані з країною-агресором. Про це в ефірі миколаївського телеканалу “МАРТ” сказав Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь.
“Українські населені пункти та вулиці, які мають російськомовний характер, повинні остаточно зникнути з карти України. Первомайськ, Южноукраїнськ, Арбузинка, Луч, Южне, Сєвєродонецьк та багато інших - всі ці назви залишились Україні у спадок від радянського союзу, це типові російськомовні покручі, які не відповідають нормам української мови та вже давно потребують змін”, - сказав Тарас Кремінь.
В той же час Уповноважений нагадав, що 12 квітня Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому проєкт Закону про внесення змін до Закону "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України (реєстр. № 7253).
“Процес деколонізації незворотній. Відповідно до недавніх соціологічних досліджень понад 76% громадян України за те, щоби прибрати з мапи України російськомовні назви, а також ті, що пов’язані з росією”, - зазначив Тарас Кремінь.
Уповноважений поінформував, що надіслав звернення на адресу президента ДП “НАЕК “Енергоатом” з проханням привести у відповідність до норм сучасної української мови назву ВП “Южно-Українська атомна електростанція”. “Мені здається, що і назва самого міста Южноукраїнськ - це типовий російськомовний покруч, який суперечить нормам сучасної української мови. Ініціатива про перейменування має виходити від громад. Впевнений, що місцева влада, ставши на шлях деколонізації, передовсім має вшанувати Героїв, задекларували українськість, утвердити імена діячів культури і мистецтва”, - зазначив Тарас Кремінь.