Сьогодні, 3 грудня, Дніпропетровська обласна рада на 9 сесії VIII скликання ухвалила Програму розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Дніпропетровській області на 2022 – 2030 роки. За відповідне рішення проголосувало 93 депутати облради.
Серед пріоритетних завдань, які визначені у програмі: розроблення та відкриття мережі курсів з вивчення української мови (дистанційних та онлайн-курсів) для різних категорій осіб, у тому числі на безоплатній основі; покращення якості викладання державної мови в закладах освіти; створення документальних, художніх та мультиплікаційних фільмів, відеороликів та інших відеоконтентів для популяризації української мови; друк українською мовою книг, поліграфічної продукції тощо.
"Важливо відзначити, що Дніпропетровщина серед перших в Україні затвердила комплексний документ, який всіляко сприятиме розвитку української мови як державної. Прийняття обласної програми — це, насамперед, захист конституційних прав громадян, дієве втілення норм мовного закону, створення кращих можливостей для розвитку української мови. Важливим є те, що у програмі визначені обсяги фінансування та показники оцінки ефективності конкретних заходів”, - додав Уповноважений із захисту державної мови.
Нагадаємо, Уповноважений звертався з рекомендаційними листами до голів ОДА, обласних рад, керівників громад щодо розробки місцевих програм сприяння і розвитку української мови як державної. За його словами, такі документи сприятимуть зміцненню та утвердженню української мови у всіх сферах суспільного життя, формуватимуть українськомовне середовище, зміцнюватимуть фундамент держави.
Раніше місцеві програми розвитку та функціонування української мови як державної були ухвалені у місті Ніжин Чернігівської області, у Тернополі, на Черкащині та Харківщині, у Мелітополі та Малинівській сільській територіальній громаді Пологівського району Запорізької області.
Також сьогодні рішення "Про затвердження комплексної програми розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Хустської міської територіальної громади" затвердила Хустська міська рада Закарпатської області.