6.06
Уповноважений звернувся до голів обласних військових адміністрацій щодо необхідності створити додаткові можливості для опанування державної мови мешканцями області, внутрішньо переміщеними особами.
7.06
“На мапі України не повинно залишитись жодного сліду з часів колонізації, російщення, диктатури. Україна – для наших дітей”, - пише Уповноважений у своїй колонці на “Укрінформі” щодо необхідності перейменування тих населених пунктів, назви яких мають російськомовний характер.
8.06
Уповноважений про конфлікт мови і “язика” у сфері освіти та історичне рішення КСУ (№ 1-р/2021 від 14 липня 2021 року), в якому говориться про необхідність ліквідувати останні “пароксизми” російськомовного навчання.
9.06
Уповноважений взяв участь у зустрічі представників органів виконавчої влади з членами Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування злочинів в Україні. Під час зустрічі сторони обговорили і питання лінгвоциду, який вчиняють російські військові на наших землях.
10.06
Російськомовні відкидають "мову ворога", вивчаючи українську. Авторська колонка Уповноваженого на LB.UA.
11.06
Уповноважений просить повідомляти про акти лінгвоциду української мови.
12.06
Щотижневу оновлену інформацію про безкоштовні курси, розмовні клуби, інтернет-ресурси для опанування та підвищення рівня володіння українською мовою можна знайти на сайті Уповноваженого.
Про мову в Україні та світі:
- Зараз всі українці мають бути єдиним народом, який бореться й не дозволяє світу перемкнути увагу з подій в Україні – звернення Президента Володимира Зеленського.
- Міністр культури та інформаційної політики України анонсував створення при відомстві Експертної ради з декомунізації та дерусифікації і рекомендував створювати такі самі ради при місцевих органах влади.
- Під час Варшавського книжкового ярмарку продали майже всі книжки українських видавців.
- Перша приватна школа у Ташкенті «Erudite Education School» у рамках реалізації програми Першої Леді України Олени Зелінської «Українська книжкова поличка» отримала збірки поезій класиків української літератури.
- Нам мова болить: як об’єднати українців навколо української мови?
- Українська мова – одухотворення нашого життєдайного середовища. Авторська стаття Василя Лизанчука.
- На вулицях Івано-Франківська заборонили співати російською мовою.
- У 2023 році МОН не друкуватиме підручники російської мови для класів не національних меншин.
- Окупанти в Херсоні вимагають русифікації середньої освіти.
- Павло Гриценко, директор Інституту української мови НАН України: мовне каліцтво, виродження росіян, Пушкін як маркер, оплачена русифікація.
- Школа в окупації: як навчатися далі.
- У Рівному врятували майже 250 тисяч книг з Харкова.
- У Європі стали на захист української мови: 11 червня 1878 року в Парижі вперше прозвучала доповідь українською мовою та на її захист. Її виголосив на Першому літературному конгресі письменників Європи публіцист та вчений Михайло Драгоманов.
- У Стамбулі відбулася божественна літургія українською мовою.
- Маріупольську бібліотеку відновлюють у Дніпрі, для цього просять надсилати нові книжки українською.
- Компанія Apple повідомила, що додала підтримку української мови до розмовного контенту, Live Text та Voice Over.
- Міський голова Миколаєва повідомив, що діти з окупованих територій зможуть конфіденційно проходити навчання українською мовою у миколаївських школах.
- Львівська міська рада відкрила голосування за пропозиції для перейменування першого блоку вулиць Львова, до якого увійшли 14 назв.
- Російські пропагандисти зняли кліп у Маріуполі на руїнах меткомбінату "Азовсталь" на підтримку російських окупантів. При цьому вони співали українською мовою, заявивши, що вона – "їхній трофей".
- Росіяни через інтернет продають крадені пральні машинки з панеллю українською мовою.
- У громаді на Вінниччині рекомендували не провадити мовою окупанта заходи з вшанування полеглих захисників.
- У Чехії видавництво Biblion видало Євангеліє від Івана українською та чеською мовами.