Щорічно 23 вересня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день жестових мов.
Збереження жестових мов як однієї з передумов реалізації прав людей із вадами слуху є однією з головних цілей Всесвітньої федерації глухих, а відповідна резолюція Генасамблеї ООН 2017 року підтверджує, що ранній доступ до мови жестів і послуг мовою жестів, включаючи якісну освіту, має життєво важливе значення. Крім того, цей документ визнає важливість збереження жестових мов як елемента мовного та культурного розмаїття.
Створення доступного мовного середовища для осіб з порушеннями слуху в усіх сферах суспільного життя - серед головних пріоритетів нашої держави. Громадяни України із порушеннями слуху повинні мати можливість отримувати будь-яку інформацію та послуги українською жестовою мовою.
Статус української жестової мови та мовних прав жестомовних осіб визначений, зокрема, у Законі України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Розвиток української жестової мови, як основного або одного з основних засобів спілкування жестомовних осіб, є одним із ключових завдань цього закону.