23 квітня світ відзначає День книги та авторського права. Свято, запроваджене ЮНЕСКО 20 років тому як спосіб висловити шану авторам і книгам, спрямоване, насамперед, на підвищення інтересу до читання.
16 липня 2021 року набуває чинності надзвичайно важлива для сфери книговидання та книгорозповсюдження стаття мовного закону.
Так, відповідно до статті 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»
- видавець, внесений до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, зобов’язаний видавати державною мовою не менше 50 відсотків усіх виданих ним упродовж відповідного календарного року назв книжкових видань. (Ця вимога не поширюється на видавничу продукцію, видану кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів чи національних меншин України за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів відповідно до закону щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України);
- частка книжкових видань державною мовою у загальній кількості назв книжкових видань, наявних у продажу в кожній книгарні або іншому закладі, що здійснює книгорозповсюдження, має становити не менше 50 відсотків (це не поширюється на книгарні та інші заклади, що здійснюють розповсюдження книжкових видань винятково офіційними мовами Європейського Союзу, державною мовою та/або словників та розмовників з іноземних мов, підручників з вивчення іноземних мов, а також спеціалізовані книгарні, створені для реалізації прав корінних народів, національних меншин України відповідно до закону);
- держава сприяє виданню та поширенню творів української літератури, перекладу і виданню державною мовою іншомовної літератури.
"Вітаю своїх колег письменників, видавців, усіх причетних до книжкової справи, зі святом! Переконаний, що імплементація відповідних норм закону сприятиме створенню кращих можливостей для авторів та читачів, а української книги ставатиме дедалі більше на полицях магазинів, книгарень та бібліотек. Разом маємо зробити все для того, щоб одне з українських міст вже найближчим часом було обране Світовою столицею книги!", - наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.