День Соборності України - один з найважливіших в історії української державності, це наш символ єднання українських земель, фундаментальна подія державотворення для поколінь волелюбних і нескорених українців.
22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Словами «Однині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України... Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали найкращі сини України» український народ на першу річницю проголошення IV універсалу про повну незалежність України, утвердив своє споконвічне бажання жити у своїй, Богом даній, незалежній і соборній державі.
Цього дня ми згадуємо й інші події: як перше офіційне святкування Соборності в Карпатській Україні 1939 року, так і живий ланцюг єдності, організований патріотичними силами 1990 року. Тоді, подолавши страх перед комуністичним режимом, мільйони українців, взявшись за руки від Києва до Львова, створили перший у ХХ столітті загальнонаціональний ланцюг як символ єдності усіх громадян країни. Ця подія прискорила падіння комуністичної імперії терору, натомість сприяла проголошенню Акта Незалежності України.
День Соборності в умовах гібридної війни на 30-му році Незалежності – це продовження нашої невтомної боротьби за свою державу, українську мову, долю кожного громадянина. Це - питання національної ідентичності, це - сутність нашого самовизначення, це - утвердження як цивілізованої європейської країни.
Взявшись за руки, не забуваймо: в єдності - гарантія нашої перемоги!
Слава Україні! Героям слава!